عضویت در کانال آرگو

اقتصاد کشور جعبه جواهر

اقتصاد کشور جعبه جواهر

سریلانکا یک جزیره بزرگ در اقیانوس هند و نوار شمالی هندوستان می باشد. این کشور در یکی از مهمترین مسیرهای تجاری در اقیانوس هند قرارگرفته و این امتیازی برای پایه گذاری یکی از بهترین منابع سنگ های قیمتی دنیا است.

علاوه بر سنگ های قیمتی, منابع طبیعی مانند سنگ آهک, گرافیت, ماسه های معدنی, فسفات, رس و نیروی آبی است. این کشور از نظر چای, فلفل, رزین و منسوجات شناخته شده است. 42.4 درصد نیروی کار در بخش خدمات, 31.8 درصد در کشاورزی و 25.8 درصد در بخش صنعت هستند که شامل معدن و کارهای دستی می شود.

اقتصاد سریلانکا رشد بسیار قوی از سال 2009 داشته که در پایان 26 سال جنگ داخلی، حاصل شده است. جمعیت کشور در حدود 22میلیون نفر بوده که فرهنگ و مذهب متفاوتی دارند. این تفاوت فرهنگ و مذهب، در طراحی نوع جواهرات دستی تاثیر گذار است.

اقتصاد کشور جعبه جواهر

این کشور از 41 تا 54 سال بعد از میلاد منابع سنگ قیمتی خوبی در زمان امپراطوری کلودیوس داشته است. مقادیر بریل، یاقوت کبود و طلا در قرن دوم بعد از میلاد شناخته شده بودند. پادشاه عربی در قرن 114 که از این کشور بازدید کرده، از سنگ های قیمتی که شاهد بوده، مطالب زیبایی نوشت.

پادشاهان عربی و ایرانی در طی زمان های گوناگون، اقدام به خرید سنگ های قیمتی زیادی از این کشور می کردند. در طی قرن بیستم، سریلانکا به عنوان مرکز تجاری سنگ قیمتی رو به افول گذاشت. برای عدم موفقیت تجارت سنگ قیمتی سریلانکا دلایلی را بر شمردند که از آن جمله می توان به عدم داشتن فن آوری تراش، برش و پرداخت های حرارتی و مدرن و همچنین سرعت پیشرفت کشورهایی نظیر تایلند در زمینه سنگ های قیمتی، اشاره کرد.

در 2 دهه اخیر، سریلانکا بر این گونه مشکلات فائق آمده و به پیشرفت پویایی در صنعت جواهرات دست یافته است.

خیابان های Beruwala و Ratnapura به عنوان سنگین ترین، شلوغ ترین و مشهورترین بازاهای خرید سنگ های قیمتی محسوب می شود که دارای مجهزترین دستگاه های برش و پرداخت جواهرات می باشند.

,

سنگ‌های دابلت

/
دابلت چیست؟این روزها در دنیای پر زرق و برق سنگها نام د…
سیترین
کاشت سنگ های قیمتی در دندان های انسان های اولیه
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *