عضویت در کانال آرگو

تأثیرگذاران علم گوهرشناسی – قسمت سوم

ریچارد هاگس (Richard Hughes)

ریچارد هاگس (Richard Hughes)

بومی آمرکایی به نام ریچارد هاگس که سال های زیادی را در مسافرت گذرانده است. علاقه او در زمینه سنگ های ارزشمند می باشد. در حال حاضر هاگس ریاست مرکز فروش سنگ های قیمتی در گروه NCSدر بانکوک را بر عهده دارد. اگرچه وی تحصیلات دانشگاهی و آزمایشگاهی جدی در این شغل نداشته، ولی تجربه کاری او قابل توجه است. مسافرت در کشورهای خارجی و تحقیق در مورد سنگ های گران قیمت هر کشور, باعث نگارش 2 کتاب و بیش از 100 مقاله در همه جنبه های جواهرشناسی شده است. کتاب یاقوت و یاقوت کبود او یک کتاب استاندارد و مرجع در زمینه گوهرشناسی می باشد.

دکتر شایلی (Shigley)

دکتر شایلی (Shigley)

دکتر شایلی یک محقق شناخته شده در موسسه جواهر شناسی در آمریکا است. او مولف بسیاری مقالات در مورد الماس و سایر سنگ های قیمتی و همچنین یک سخنران بسیار حرفه ای در مورد موضوعات جواهرشناسی است. دکتر شایلی محقق در مرکز GIA می باشد و تحقیقات خود را در مورد پرداخت مصنوعی و طبیعی الماس، سنگ های رنگی و مروارید انجام می دهد.

ریچارد دروکر (Richard Drucker)

ریچارد دروکر (Richard Drucker)

وی رئیس Gemworld  بین المللی می باشد. دروکر نسل سوم جواهرشناسانی است که در سال 1979 وارد این کار شده اند. در سال 1982 او با قیمت گذاری محصولات به عنوان راهنما مشغول فعالیت بود که در بیش از 20 کشور این کار را انجام داده است. دروکر هم اکنون سخنران، ناشر، مشاور و مولف در این زمینه است. وی در سال 1993 به عنوان ریاست انستیتو جواهرشناسان آمریکا انتخاب شد. وی 6 کتاب در زمینه تجارت صنعتی به چاپ رسانده است. تخصص دروکر بسیار گسترده بوده که از آن جمله می توان به قیمت گذاری، برش الماس و پرداخت انواع سنگ ها اشاره کرد.

,

سنگ‌های دابلت

/
دابلت چیست؟این روزها در دنیای پر زرق و برق سنگها نام د…
سیترین
کاشت سنگ های قیمتی در دندان های انسان های اولیه
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *