عضویت در کانال آرگو

تراش فست – پولیش کردن پاویلیون و گردِل

تراش فست – پولیش کردن پاویلیون و گردِل

در قسمت قبل شما را با تراش girdle (کمربند) و همچنین پیش پولیش کردن پاویلیون و گردل، آشنا ساختیم. پس از اینکه مرحله پیش پولیش را با موفقیت به پایان رساندید، باید سراغ مرحله پولیش کردن پاویلیون و گِردل برویم. قبل از پولیش، صفحه پیش پولیش را بردارید؛ دسته ها، گوهر (به خصوص قسمتی که به داپ متصل می شود) و دستگاه را به طور کامل تمیز کنید. اکنون  صفحه (چرخ گردان) پولیش خود را روی دستگاه قرار دهید. تکنیک های آماده سازی صفحه ها با توجه به مواد مورد استفاده، متفاوت هستند. با این حال، یک بار که دستگاه راه اندازی شود، روند کار اساسا همانطور باقی می ماند.

در مرحله پیش پولیش شما کارتان را با پولیش کردن زوایای ریز به پایان رساندید. از آنجا که زاویه تان از پیش برای آنها تنظیم شده است، اینکه اول آنها را پولیش دهید، کاری منطقی است. شاخص خود را روی 2 قرار دهید. ارتفاع را طوری تنظیم کنید که فست شما خیلی کم، صفحه را در خط مرکزی لمس کند. آب را باز کرده و سرعت را کاهش دهید.

بسیار آرام زاویه تان را نزدیک صفحه کرده و آن را حدود 3 ثانیه پولیش نمایید. اکنون، سنگ را بردارید و پولیش خود را بررسی کنید. ممکن است ناقص باشد که در این صورت تنها نیاز به چند ثانیه کار بیشتر، روی صفحه دارد. همینطور امکان دارد که مشاهده کنید پولیش، فست را به طور کامل پوشش نمی دهد. در این صورت، باید یکسری تنظیمات دقیق و ظریف انجام دهید تا به یک تراز دلخواه و عالی برسید. چیتر در کنار دسته فست، تراز دلخواه را از سمتی به سمت دیگر تنظیم می کند.

تراش فست – پولیش کردن پاویلیون و گردِل

یک قانون ساده برای ایجاد این تنظیمات وجود دارد. هنگامی که سنگی را بلند می نمایید تا آن را بررسی کنید، تنظیم خود را بر خلاف جهتی انجام دهید که به پولیش کردن نیاز دارد. برای آزمایش هم ترازی خود، زاویه را  با ماژیک رنگ کرده و سپس زاویه (فست) را روی صفحه (چرخ گردان) پولیش خود، بسائید. اگر جوهر در تمام سطح زاویه (فست) پاک شده باشد، تنظیم شما درست است. در غیر اینصورت، اصلاحات لازم را انجام دهید.

هنگامی که زاویه (فست) خود را به درستی تراز کردید، فرآیند پولیش را تکرار کنید. پیشرفت خود را هر 3 تا 5 ثانیه چک کنید. ممکن است در مرحله پولیش، زاویه های کوچک را بیش از حد بتراشید. بنابراین محافظه کار باشید و عجله نکنید. این فرآیند را روی سایر فست های ریز اولیه نیز تکرار نمایید.

پس از اینکه زوایای ریز اولیه را پولیش دادید، سراغ زوایای اصلی پاویلیون بروید. روش کار همان است، تنها تفاوتش این است که پولیش آنها کمی بیشتر طول می کشد. بین هر 5 تا 10 دقیقه، کارتان را بررسی کنید.

برای پولیش زوایای کمربند (گِردِل)، دستگاه خود را روی 92 یا 93 درجه تنظیم کنید. این کار دستگاه را به عمد طوری تنظیم می کند که تنها لبه کار پولیش شود. نیازی به پولیش تمام سطح نیست، چون بیشتر آن در مرحله بعد تراش داده خواهد شد. هنگام پولیش، هر چند ثانیه یکبار فست ها را بررسی کنید. آنها کوچک بوده و به سرعت پولیش می شوند.

منبع مقاله:

سایت gemsociety

تجارت سنگ های قیمتی در ایران
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *