عضویت در کانال آرگو

جواهرات سلطنتی روسیه – قسمت دوم

دستبند با تصویری از الکساندر اول

دستبند با تصویری از الکساندر اول

در این دسبتند شگفت انگیز، تصویر الکساندر بر زیر یک الماس تخت قرار دارد. این الماس، بزرگترین الماسی است که بر روی جواهر به کار رفته و بسیار زیبا، خالص و پاک می باشد.

آویز شکوهمند

آویز شکوهمند

در گذشته، بخش قابل توجه الماس های خزانه روسیه توسط جواهرساز جرمیا پاوزی ساخته می شود. این شخص برای الیزابت و کارین کبیر (دو شخص علاقه مند به جواهرات) کار می کرد. پاوزی به دستور الیزابت کبیر، یک آویز رنگارنگ از الماس های تراش باگت، زمرد، مروارید، کریستال و طلا را ساخت.

کلاه پاندورا

کلاه پاندورا

این کلاه (یک مدل میناتوری از مد بانوان، در دهه 1770 روسیه می باشد) متشکل از الماس، زمرد، یاقوت سرخ، طلا، نقره و مینا کاری است. قبل از اینکه بانوان دولتی و سلطنتی روسیه به سمت لباس های عروسکی شکل که به نام پاندورا مشهور بود روی آورند، با فراگیر شدن مجله های مد در روسیه در اواخر قرن هجدهم، استفاده از این نوع کلاه ها مرسوم شد. بر طبق افسانه های یونانی، خدایان، پاندورای زیبایی را آفریدند که این پاندورا از مردم خشمگین انتقام می گیرد. هفائستوس، این پاندورا را از بهترین خاک رس خلق کرد. آتنا بر تن این پاندورا بهترین لباس از جنس نقره پوشاند و تاجی از طلا بر سر آن نهاد. بر طبق نقشه زئوس، زیبایی مردم را به سمت بدبختی، شهوت و نابودی سوق می دهد. زمانیکه این اتفاق رخ داد، پاندورا شهوت دنیوی خود را بروز داد و پدران و همسران خود را نابود ساخت.

الماس اورلوی

الماس اورلوی

بر طبق آخرین تحقیقات، این الماس قطعه ای از الماس مغول کبیر است که وزن اصلی آن قبل از تراش 400 قیراط بوده که پس از آن به 189 قیراط کاهش می یابد. بر طبق داستان، جایگاه این الماس، چشم سوم (نقطه ما بین فاصله دو ابرو) مجسمه برهمن در معبدی واقع در سرینگاپاتام بود. مدتها از این الماس اثری نبود تا اینکه یک تاجر ارمنی به نام گئورگی سافراس آن را به دست می آورد. در سال 1767، این شخص الماس را درون بانکی واقع در آمستردام به امانت می گذارد و 5 سال بعد این سنگ قیمتی را به مبلغ 125 هزار دلار به برادرزاده همسرش می فروشد. این شخص ایوان لازاروف نام داشت. لازاروف نیز پس از مدتی الماس را به کنت اورلی با قیمت 400 هزار روبل می فروشد.

منبع مقاله:

سایت viola

سیترین
یاقوت کبود بهبود سازی نشده
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *