عضویت در کانال آرگو

دستگاه فست التراتک

دستگاه فست التراتک

دستگاه التراتک دستگاهی است برای تراش فست که غالبا در بسته بندی محافظ ارائه می شود زیرا اگر تصمیم داشته باشید که مجددا دستگاه را جابجا کرده و یا در جائی نگهداری کنید، با مشکلی مواجه نگردید. همراه دستگاه فست التراتک تجهیزاتی وجود دارد. این تجهیزات عبارتند از:

پایه (The Base)

پایه التراتک را می توانید روی میز قرار داده و یا آن را بصورت دائمی روی یک میزکار سوار نمایید.

شیلنگ راه آب

دستگاه فست التراتک نیاز به یک شیلنگ آب دارد که این شیلنگ از داخل غلاف آلومینیوم پشت پایه فلزی حرکت کرده و در انتهای قیف راه آب آلومنیومی زیر صفحه پایه، جای می گیرد. شیلنگ راه آب را وصل نمایید. سپس سر دیگر این شیلنگ را درون یک ظرف قرار دهید تا آبی که از دستگاه خارج می شود، درون این محفظه جمع گردد. در شیلنگ نباید خمیدگی و یا جمع شدگی ایجاد شود.

مخزن آبریز

مخزنی است که در دستگاه های فست وجود دارد و به منظور ریختن آب بر روی صفحه تراش می باشد.  سرعت جریان با چرخاندن شیر سوپاپ تنظیم می شود و آب با یک فشار خفیف قطع می گردد. شیر را بیش از حد محکم نبندید.

 صفحه پهن فلزی (Platen)

این صفحه بصورت دائمی به محور متصل شده است. زمانی که یک دیسک روی صفحه قرار می گیرد، دقت کنید که سطح زیرین دیسک تمیز بوده و توسط مهره ایمنی، پائین نگه داشته شود.

مهره پائین نگهدارنده دیسک (مهره ایمنی)

مهره پائین نگهدارنده دیسک (Lap Hold-Down Nut) محکم بسته می شود تا دیسک را در جای خود نگه دارد. این مهره از دلرین (Delrin) ساخته شده است که به اندازه کافی نرم بوده تا از آسیب زدن به گوهرهایی که بصورت تصادفی می پرند جلوگیری نماید. به همین منظور نام مهره ایمنی را بر روی آن گذاشته اند. مهره مورد نظر باید محکم تنظیم شود تا بتواند به درستی دیسک را در جای خود نگه دارد.

به منظور آشنایی و خریداری دستگاه ها و تجهیزات گوهرتراشی می توانید به شرکت آریان گوهر رخشان مراجعه نمایید.

,

سنگ‌های دابلت

/
دابلت چیست؟این روزها در دنیای پر زرق و برق سنگها نام د…
سیترین
کاشت سنگ های قیمتی در دندان های انسان های اولیه
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *