عضویت در کانال آرگو

راهنمای استفاده از دستگاه گوهرشناسی پریزیدیوم

دستگاه پریزیدیوم، دستگاهی است که به منظور شناسایی و تشخیص انواع سنگ های قیمتی از نیمه قیمتی و مصنوعی مورد استفاده گوهر شناسان قرار می گیرد. بهترین نوع این دستگاه محصول کشور امریکا است. روش استفاده از پریزیدیوم بسیار آسان می باشد. در زیر روش استفاده از این دستگاه را به علاقه مندان گوهرشناسی آموزش خواهیم داد.

راهنمای استفاده از دستگاه گوهرشناسی پریزیدیوم

1- قبل از آنکه دستگاه را روشن نمایید، ابتدا قلم مخصوص پریزیدیوم را به دستگاه وصل نمایید. محل اتصال قلم، سمت راست دستگاه پریزیدیوم است.

راهنمای استفاده از دستگاه گوهرشناسی پریزیدیوم

2- سپس دکمه روشن (ON) را بر روی دستگاه بزنید و حدود 20 ثانیه صبر نمایید تا درجه به نقطه ابتدایی صفحه نمایش برسد. در این مرحله درجه حدودا به قسمت صفر می رسد.

3- درجه پس از گرم شدن، روشن شده و در این زمان دستگاه آماده استفاده کردن است.

راهنمای استفاده از دستگاه گوهرشناسی پریزیدیوم

4- برای اینکه دستگاه را آزمایش کنید، قلم مخصوص را بر روی دایره آزمایش محرک (simulant test) قرار دهید. سپس قلم را با فشاری مناسب بر روی این دکمه قرار دهید تا سوزن بر روی قلم تا انتها فرو رود. در این زمان عقربه دستگاه حرکت کرده و در داخل منطقه سفید رنگ بر روی نمایشگر می ماند. حدود 2 الی 3 ثانیه، عقربه نوشته (CAL) را نمایش خواهد داد.

راهنمای استفاده از دستگاه گوهرشناسی پریزیدیوم

5- در این زمان دستگاه آماده است تا شما بتوانید سنگ مورد نظر خود را توسط آن آزمایش نمایید. قلم را بر روی سنگ حدود 2 ثانیه با فشار مناسب قرار دهید.

راهنمای استفاده از دستگاه گوهرشناسی پریزیدیوم

6- در این زمان مشاهده می نمایید که عقربه تا بالاترین حد ممکن می رسد و سپس به مرور پایین خواهد آمد. زمانیکه عقربه با بالاترین درجه خود رسید نوشته زیر آن را بر روی نمایشگر بخوانید.

هنگامیکه عقربه حرکت می کند و به سمت پایین می آید از روی نام تعداد زیادی سنگ قیمتی گذر خواهد کرد. توجه داشته باشید که این دستگاه صرفا برای تشخیص نام سنگ می باشد و هر دستگاهی درجه بندی خاص خود را دارند. اگر تمایل دارید که این دستگاه بسیار ساده را در اختیار داشته باشید، می توانید از آریان گوهر رخشان آن را تهیه نمایید. همچنین با شرکت در کلاس های آموزش گوهرشناسی آرگو، می توانید روش های دیگر تشخیص سنگ های رنگی را آموزش ببینید.

,

سنگ‌های دابلت

/
دابلت چیست؟این روزها در دنیای پر زرق و برق سنگها نام د…
سیترین
کاشت سنگ های قیمتی در دندان های انسان های اولیه
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *