راهنمای کمیسیون تجارت فدرال درباره ی مروارید

راهنمای کمیسیون تجارت فدرال درباره ی مروارید

راهنمای آمریکایی کمیسیون تجارت فدرال شامل چند بخش در رابطه با مروارید طبیعی، مروارید پرورشی و مرواریدهای مصنوعی است.

برخی از مهم ترین نکات عبارتند از :

 این ناعادلانه یا فریبنده است که واژه ی مروارید به صورت تنها یا عبارت طبیعی (یا هر واژه ی مشابهی) را برای مرواریدهای پرورشی یا مصنوعی استفاده کنیم.

  • این ناعادلانه یا فریبنده است که از واژه های پرورشی ، مصنوعی یا هرگونه عبارت مشابه برای مرواریدهای جایگزین استفاده کنیم.
  • این ناعادلانه یا فریبنده است که از واژه ی مروارید شرقی برای هر مرواریدی به جز مروارید طبیعی خلیج فارس استفاده کنیم.
  • این ناعادلانه یا فریبنده است که از واژگان جغرافیایی مثل دریای جنوب را برای مرواریدهای پرورشی که از منابع دیگری هستند، استفاده شود.
  • این ناعادلانه یا فریبنده است که از واژه ی مروارید یا مروارید پرورشی برای مدل های آزمایشی بی کیفیت استفاده کنیم.

انواع مروارید پرورشی

راهنمای کمیسیون تجارت فدرال درباره ی مروارید

آکویا: یکی از انواع مرواریدهای پرورشی است که برای بسیاری از مشتریان جواهر شناخته شده است.  مرواریدها به صورت معمول در اندازه ی بین 6 تا 8 میلیمتر هستند ولی شما م یتوانید مروارید پرورشی آکویا را از اندازه کوچکتر از 2 و بزرگتر از 11 میلیمتر پیدا کنید. این مروارید ها اکثراً به رنگ سفید یا کرم هستند. سایر رنگ های طبیعی شامل زرد، خاکستری و آبی می باشد. ژاپن و چین هردو مروارید پرورشی آب شور تولید می کنند.

 دریای جنوب: استرالیا، اندونزی و فیلیپین منابع مهم مروارید آب شور هستند. میانمار(برمه) و تایلند همچنین تولیدکنندگان مهمی در این زمینه  می باشند. مروارید پرورشی آب های شور اصولاً از اندازه 8 تا 18 میلی متر است. رنگ های اصلی سفید، کرم و طلایی است(زرد تیره مایل به قهوه ای) ولی در رنگ های دیگر هم مشاهده می شوند.

 تاهیتی:  اساساً در اطراف جزایر پولینزیا فرانسه پرورش داده می شود. این مروارید پرورشی آب های شور اصولاً از رنگ سفید تا سیاه است. سایر رنگ ها شامل سیاه متالیک ، سبز و بنفش است. اندازه ی معمول از حدود 8 تا 17 است، البته مرواریدهای بزرگتر هم در تعداد محدود یافت می شود.

 آب تازه: مرواریدهای پرورشی رودخانه، نهر و دریاچه ها. این مرواریدها متنوع در سایز، شکل و رنگ است. چین و ایالت متحده منابع اصلی برای این نوع مروارید هستند.

 کشی (ژاپنی عبارت دانه خشخاش): مرواریدی است که بدون هسته گذاری در فرایند پرورش صدف تولید می شود.

مروارید بلیستر: مرواریدهای پرورشی یا طبیعی هستند که از گذاشتن بیش از یک هسته ی جامد درون صدف آب های شیرین یا شور ایجاد می شود. ظاهر صدف صاف و بدون مروارید است.

مروارید مابه: یک محصول مونتاژ شامل مروارید پرورشی  بلیستر است که به صورت گنبدی پشت صدف مادر شکل می گیرد. بعد از برداشت، هسته ها برداشته و فضای خالی درونی معمولاً با  رزین اپوکسی پر می شود.

سیترین
یاقوت کبود بهبود سازی نشده
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *