راهنمای کمیسیون تجارت فدرال درباره ی مروارید

راهنمای کمیسیون تجارت فدرال درباره ی مروارید

راهنمای آمریکایی کمیسیون تجارت فدرال شامل چند بخش در رابطه با مروارید طبیعی، مروارید پرورشی و مرواریدهای مصنوعی است.

برخی از مهم ترین نکات عبارتند از :

 این ناعادلانه یا فریبنده است که واژه ی مروارید به صورت تنها یا عبارت طبیعی (یا هر واژه ی مشابهی) را برای مرواریدهای پرورشی یا مصنوعی استفاده کنیم.

  • این ناعادلانه یا فریبنده است که از واژه های پرورشی ، مصنوعی یا هرگونه عبارت مشابه برای مرواریدهای جایگزین استفاده کنیم.
  • این ناعادلانه یا فریبنده است که از واژه ی مروارید شرقی برای هر مرواریدی به جز مروارید طبیعی خلیج فارس استفاده کنیم.
  • این ناعادلانه یا فریبنده است که از واژگان جغرافیایی مثل دریای جنوب را برای مرواریدهای پرورشی که از منابع دیگری هستند، استفاده شود.
  • این ناعادلانه یا فریبنده است که از واژه ی مروارید یا مروارید پرورشی برای مدل های آزمایشی بی کیفیت استفاده کنیم.

انواع مروارید پرورشی

راهنمای کمیسیون تجارت فدرال درباره ی مروارید

آکویا: یکی از انواع مرواریدهای پرورشی است که برای بسیاری از مشتریان جواهر شناخته شده است.  مرواریدها به صورت معمول در اندازه ی بین 6 تا 8 میلیمتر هستند ولی شما م یتوانید مروارید پرورشی آکویا را از اندازه کوچکتر از 2 و بزرگتر از 11 میلیمتر پیدا کنید. این مروارید ها اکثراً به رنگ سفید یا کرم هستند. سایر رنگ های طبیعی شامل زرد، خاکستری و آبی می باشد. ژاپن و چین هردو مروارید پرورشی آب شور تولید می کنند.

 دریای جنوب: استرالیا، اندونزی و فیلیپین منابع مهم مروارید آب شور هستند. میانمار(برمه) و تایلند همچنین تولیدکنندگان مهمی در این زمینه  می باشند. مروارید پرورشی آب های شور اصولاً از اندازه 8 تا 18 میلی متر است. رنگ های اصلی سفید، کرم و طلایی است(زرد تیره مایل به قهوه ای) ولی در رنگ های دیگر هم مشاهده می شوند.

 تاهیتی:  اساساً در اطراف جزایر پولینزیا فرانسه پرورش داده می شود. این مروارید پرورشی آب های شور اصولاً از رنگ سفید تا سیاه است. سایر رنگ ها شامل سیاه متالیک ، سبز و بنفش است. اندازه ی معمول از حدود 8 تا 17 است، البته مرواریدهای بزرگتر هم در تعداد محدود یافت می شود.

 آب تازه: مرواریدهای پرورشی رودخانه، نهر و دریاچه ها. این مرواریدها متنوع در سایز، شکل و رنگ است. چین و ایالت متحده منابع اصلی برای این نوع مروارید هستند.

 کشی (ژاپنی عبارت دانه خشخاش): مرواریدی است که بدون هسته گذاری در فرایند پرورش صدف تولید می شود.

مروارید بلیستر: مرواریدهای پرورشی یا طبیعی هستند که از گذاشتن بیش از یک هسته ی جامد درون صدف آب های شیرین یا شور ایجاد می شود. ظاهر صدف صاف و بدون مروارید است.

مروارید مابه: یک محصول مونتاژ شامل مروارید پرورشی  بلیستر است که به صورت گنبدی پشت صدف مادر شکل می گیرد. بعد از برداشت، هسته ها برداشته و فضای خالی درونی معمولاً با  رزین اپوکسی پر می شود.

چالش نوروزی
انواع دستگاه های برش سنگ های قیمتی
انواع دستگاه های برش سنگ های قیمتی
انواع دستگاه های برش سنگ های قیمتی
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *