عضویت در کانال آرگو

زمردهایی از موساکاشی (زامبیا)

زمردهایی از موساکاشی (زامبیا)

بنا به گزارش ها در سال 2002، اطلاعات کمی در مورد رسوبات موساکاشی (نام شهری در زامبیا) موجود است. بسیاری از این گزارش ها متناقض اند. به نظر می رسد در ابتدا از سال 2002 تا 2004 معدنچیان محلی روی این رسوبات کار می کرده اند. زمردهای موساکاشی برای اولین بار در سال 2005 توسط آنتونین سایفرت (Antonin Seifert)، استانیسلاو ورنا (Stanislav Vrána)، بژورن انکر (Björn Anckar) و یاروسلاو هیرسل (Jaroslav Hyršl) گزارش شده اند. سایفرت و همکارانش گزارش داده اند که این زمردها به طور قابل توجهی رنگ هایی متفاوت از آنهایی داشتند که پیش از این در منطقه کافوبو (Kafubu) یافت شده بودند. گفته می شود سنگ های موساکاشی یادآوری از سبز مایل به آبی سیر زمردهای موزوی (Muzo) کلمبیا هستند. این شباهت به اینجا ختم نمی شود:

جالب ترین ویژگی، حضور ادخال های سه مرحله ای در تمامی سنگ ها بود که این ادخال ها متشکل از یک حباب و بلوری مکعبشکل در یک مایع، تقریبا مشابه زمردهای کلمبیا، بودند. آنها اکسید آهن (iron oxides )، فلدسپات (feldspar) و کوارتز (quartz) را نیز به عنوان ادخال های معدنی شناسایی کردند.

بنا به گزارش ها، تولید در سال 2006 از سر گرفته شد. این کار با با ابزاردستی شروع و در سال 2009 برای چند ماه تا استفاده از بیل مکانیکی پیشرفت کرد. این گزارش ها، که پس از بازدید از موساکاشی در ژوئیه 2009 و اوت 2010 منتشر شده اند، جزئیاتی را به تاریخ استخراج زمرد اضافه می کنند.

به گفته مدیر معدن، از زمان کشف آن یعنی اواخر سال 2010، منطقه حدود 15-20 کیلوگرم زمرد تولید کرده است. البته گفتنی است که استخراج زمرد هنوز هم از منطقه موساکاشی زامبیا به طور محدود ادامه دارد.

منبع مقاله:

سایت مؤسسه گوهرشناسی امریکا (GIA)

سیترین
یاقوت کبود بهبود سازی نشده
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *