عضویت در کانال تلگرام آرگو

زمرد Unguentarium در خزانه سلطنتی وین – قسمت سروم

گلدان زمرد یا ظرف زمرد؟

بیشتر وب سایت های مربوط به زمردهای مشهور، به گلدان زمردی 2 هزار و 205 قیراطی – در  خزانه وینی (Viennese )، در وین اتریش- اشاره کرده اند. جستجوی گسترده شبکه جهانی وب (World Wide Web) و دیگر منابع برای چنین گلدان زمردی بیهوده بود. این موضوع ظاهرا یک ارجاع اشتباه به ظرف زمرد 2 هزار 680  قیراطی مشهور یا Unguentarium است که در خزانه امپراتوری در وین محفوظ می باشد و گلدانی در کار نیست؛ با این وجود همچنان ابهاماتی در این رابطه وجود داشته و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

زمرد ungentarium

اقدام به فروش زمرد Unguentarium

زمرد Unguentarium، که ظاهرا هیچ ارزش عملی نداشت، نمادی از قدرت و ثروت امپراتوری شد؛ عملکردی که بطور معمول در هر پادشاهی در هر نقطه جهان، توسط جواهرات تاج انجام می شود. گفته می شود که در زمان پایان “جنگ سی ساله” (Thirty Years War) در سال 1645، امپراتور فردیناند سوم برای جمع آوری پول در جنوا (Genoa)، اقدام به فروش ظرف زمردین کرد. با این حال گفته می شود ، جواهرسازانی که قطعه زمرد بزرگ را دیدند، حاضر به ارزیابی آن نشده اند، چرا که آنها به طور معمول با چنین قطعات بزرگی معامله نمی کنند و علاوه بر این ، پیدا کردن مشتری برای چنین قطعه بزرگی به خودی خود تبدیل به یک مشکل جدی می شود. همچنین گزارش شده است که روس ها در ازای این زمرد بزرگ، چندین قفسه مروارید و دوک بزرگ توسکانی (Grand Duke of Tuscany ) نیز 3 تن طلا پیشنهاد دادند.

نمایش زمرد Unguentarium در خزانه سلطنتی وین

زمرد 2 هزار و 680 قیراطی Unguentarium  امپراتور فردیناند سوم (Emperor Ferdinand III )، جلوه برجسته ای در میان گنجینه های Habsburg-Lorraine Household Treasures است: جواهرات سلطنتی اتریش که در خزانه سلطنتی قرار داشته و در در کاخ هافبورگ Palace Hofburg در وین واقع شده اند. این مجموعه که یکی از بزرگترین و مهم ترین مجموعه های سلطنتی در جهان می باشد، پیشینه ای بیش از یک هزار سال در تاریخ اروپا دارد؛ یعنی از قرن دهم تا نوزدهم.

تجارت سنگ های قیمتی در ایران
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *