عضویت در کانال آرگو

چگونه یک سنگ قیمتی را تراش بدهیم

چگونه یک سنگ قیمتی را تراش بدهیم

تراش سنگ های قیمتی فرایندی است که قدمت هزاران ساله دارد. زمانی به سنگی واژه فست خورده اطلاق می شود که طی فرآیندی سنگ قیمتی تراش نخورده (راف) را تبدیل به گوهری درخشان و جلا داده شده، گردانیم. هر چند که ممکن است این یک کار دشوار به نظر برسد، با این وجود می توانید یک سنگ های قیمتی را همانند یک استادکار با پشت سر گذاشتن چند مرحله، تراش فست دهید.

مرحله ی اول: یک سنگ جواهر تراش نخورده شده را انتخاب کنید.

 نوع سنگی که شما انتخاب می کنید تعیین خواهد کرد که چگونه می توانید سنگتان را بر اساس وضوح، وزن و شکل آن تراش  بدهید.

مرحله ی دوم: برای تراش مناسب با سنگ رافی که انتخاب کرده اید، تحقیق نمایید.

منابع بسیار زیادی که در آن از  هنر تراش صحبت شده است وجود دارد. آموزش آنلاین، سی دی های آموزشی  و یا حتی جلسات کلاس درس را به منظور ارتقاء سطح دانش و مهارت خود امتحان کنید.

چگونه یک سنگ قیمتی را تراش بدهیم

مرحله ی سوم: از یک دستگاه فست برای از بین بردن زوایا و نواحی بی مصرف استفاده نمایید.

بیشتر سنگ های راف اشکال ناهماهنگ و نامتناسب دارند، به همین منظور شما باید قسمت های بی مصرف و نادرست را با دستگاه فست بسایید تا به اندازه و شکل دلخواه خود نزدیک شوید.

مرحله ی چهارم: مقدار کمی از موم داپ را تا زمانی که نرم و قابل انعطاف می شود حرارت بدهید.موم را به انتهای میله داپ خود  متصل و  سپس گوهر را به موم بچسبایند. اطمینان حاصل کنید که گوهرتان در جهت مناسبی بر روی میله داپ نصب شود. پایه گوهر یا همان قسمتی که در خاتمه بر روی جواهر سوار خواهد شد، باید بر روی موم باشد و قسمتی که تصمیم به زاویه تراشی (فست) آن را داریم باید به نمایش گذاشته شده و به رو باشد. ابتدا منتظر بمانید تا موم در اطراف سنگ کاملا سرد و خشک شود، سپس اقدام به ساییدن و پاک کردن موم های اضافه از اطراف سنگ نمایید.

چگونه یک سنگ قیمتی را تراش بدهیم

مرحله ی پنجم: سنگ قیمتی را طبق طرح انتخابی خود بسایید و تراش دهید.

انتخاب های معروف و متداول برای تراش شامل تراش زمرد، تراش پرنسس، تراش گلابی و تراش الماس می باشد. هر کدام از این تراش ها، تکنیک های خاص خود را دارند و برای رسیدن به تراش مورد نظر، شما نیاز به مشورت و استفاده از  دستورالعمل همراه با دستگاه تراش فست را دارید. همچنین برای به دست آوردن ایده های خلاقانه برای تراش فست، می توانید از تحقیق آنلاین و یا حتی مطاله کتاب های مرتبط با انواع تراش فست، استفاده نمایید.

مرحله ی ششم: سنگ تراش خورده را به آرامی با یک پارچه نرم و یا محلول های اکسید فلز، پولیش دهید. این کار سبب براق شدن گوهر شما گردیده تا سنگ قیمتی درخشان به نظر برسد. همچنین با پولیش دادن اگر معایب و نواقصی در زمان تراش فست بر روی سنگ به وجود آمده باشد، از بین می رود.

هنر تراش سنگ قیمتی، هنری است که انجام آن به نشاط و لطافت انسان می افزاید. با آموزش کلاسی و پیشرفته این هنرصنعت در شرکت آریان گوهر رخشان و گذراندن دوره ها و کلاس های آموزش گوهرتراشی می توانید این هنر صنعت را فراگرفته و ارزش افزوده زیادی را نصیب خود نمایید.

منبع مقاله:

سایت wikihow

,

سنگ‌های دابلت

/
دابلت چیست؟این روزها در دنیای پر زرق و برق سنگها نام د…
سیترین
کاشت سنگ های قیمتی در دندان های انسان های اولیه
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *