عضویت در کانال آرگو

سنگ ماه

سنگ ماه

سنگ ماه یکی ازانواع گروه کانی های فلدسپار است. در طی فرآیند تشکیل، بلورهای ارتوکلاس و البیت در لایه هایی به صورت متناوب از هم تفکیک می شوند. بنابراین هنگامیکه نور از میان این لایه های نازک عبور کند، پخش شده و پدیده ای به عنوان رقص نور را ایجاد می نماید.

فلدسپار باتمامی اعضای خانواده خود کانی است که در زمین پراکندگی وسیعی دارد. به گونه ای که به راحتی می توان سنگ آن را در هر جای جهان پیدا و جمع کرد.

زیبایی حیرت انگیز و خارق العاده سنگ ماه، این سنگ قیمتی را تبدیل به معروف ترین گوهر در خانواده فلدسپار کرده است. رقص نور در سنگ ماه زمانی ایجاد می شود که نور از لایه های داخلی سنگ قیمتی عبور کند. کانی های دیگر گروه فلدسپار همانند لابرادوریت و سانیدین نیز این خصوصیت را به نمایش می گذارند.
همانگونه که گفته شد یکی از فریبنده ترین جلوه های بازی نوری در سنگ ماه، حرکت نور در آن است. نور مبهم و مه واری که در سطح سنگ قیمتی در حال حرکت است این تصور را به بیننده می دهد که می تواند زوایای سنگ ماه را تغییر دهد.

سنگ ماه

گونه ای از لابرادوریت که با نام سنگ ماه رنگین کمانی مشهور است

دیگر گونه کانی فلدسپار که می تواند پدیده رقص نور را به نمایش بگذارد لابرادوریت است که منبع اصلی این گوهر لابرادور کانادا می باشد. البته لابرادوریت های ماداگاسکار علاوه بر رقص نور زیبا چند رنگی را نیز به نمایش می گذارند. نام تجاری این نوع لابرادوریت، سنگ ماه رنگین کمانی است.

زیرکن

زیرکن

/
سیترین
سنگ های قیمتی آلی
کاشت سنگ های قیمتی در دندان های انسان های اولیه
سنگ های قیمتی شیشه ای
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *