عضویت در کانال آرگو

سنگ های قیمتی آمریکا

ایالات متحده آمریکا یکی از اصلی ترین مصرف کنندگان سنگ های قیمتی رنگی در جهان است، با این وجود نمی توان این کشور را به عنوان یکی از مهمترین مراکز تولید سنگ قیمتی رنگی برشمرد. البته همیشه این چنین نبوده است. به عنوان نمونه می توانیم به اوایل قرن 20 برگردیم، زمانیکه در آن ایالات متحده به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده تورمالین در جهان با دو معدن مهم در ایالات مین و کالیفرنیا، شناخته می شد.

البته کماکان استخراج سنگ های قیمتی تجاری، در 8 ایالت از امریکا فعال است. در کمال تعجب، اولین ایالت (این رده بندی براساس میزان کلی ارزش تولید، می باشد) ایالت تنسی است، زیرا شرکت امریکایی مروارید، استخراج مروارید های خود را از آب های شیرین این ایالت انجام می دهد. دومین ایالت مهم در استخراج سنگ های قیمتی تجاری، آریزونا به دلیل وجود منابع عظیم پریدوت و فیروزه در این ایالت است. آریزونا همچنین برای داشتن معادنی از جمله عقیق، جاسپر، سنگ چوب و گارنت شناخته شده است. فیروزه با ارزش ترین سنگ قیمتی تولید شده در آریزونا است، اگرچه تولید این گوهر به دلیل صرف دقت زیاد برای استخراج، نیازمند کار و فعالیت شدید است.

سنگ های قیمتی آمریکا

اورگان نیز در بازارهای جهانی، به منظور داشتن منابع سنگ خورشید (sunstone) نوعی گوهر از گروه خانواده فلدسپار مشهور است. سنگ خورشید یک نوع از لابرادوریت بوده که حاوی مقادیر زیادی ذرات ریز و میکروسکپی از مس است که همین ذرات مس، بازی رنگی خارق العاده ای را در این سنگ ایجاد می کند. اورگان همچنین به تولید انواع عقیق، جاسپر و ابسیدین نیز می پردازد.

تورمالین نیز در کالیفرنیا در پایان قرن نوزدهم کشف شد و بین سال های 1898 و 1914 معدن هیمالیا در سن دیگو کانتی یکی از بزرگترین تولید کننده های تورمالین در جهان به شمار می آمد. تولید فیروزه نیز سابقه ای طولانی در کالیفرنیا ، به ویژه در سن برناردینو کانتی، ایالت کالیفرنیا دارد، اما دیگر فعال نیست. هنوز ذخایر تورمالین در کالیفرنیا وجود دارد، اما هزینه های استخراج تورمالین در حال افزایش است.

بسیاری از سنگ های قیمتی کشف شده در ایالات متحده متعلق به سمت غرب این کشور می باشند. به عبارتی ایالات آیداهو، مونتانا و نوادا بیشترین حجم تولیدی سنگ های قیمتی در ایالات متحده را دارند. آیداهو مقادیر کمی از انواع گوهر های مختلف از جمله عقیق، جاسپر، گارنت و اپال را تولید کرده است. همچنین آیداهو  به داشتن منبع قابل توجهی گارنت ستاره دار نادر، معروف است. مونتانا به استخراج یاقوت کبود خود از معادن Yogo Gulch مشهور است. طیف وسیعی از رنگ های یاقوت کبود از جمله آبی، سبز ، صورتی، بنفش ، زرد و نارنجی در معدن مونتانا یافت می شوند . در زمان های گذشته نوادا به عنوان مرکز تولید کننده  فیروزه در جهان معروف بود، اما اخیرا نوادا تنها به تولید اپال در دره های ویرجین می پردازد.

به ایالت آرکانزاس برای تولید نمونه های کوارتز، به خصوص سنگ کریستال آن، تولید و فروش این گوهر به عنوان نمونه های معدنی و تراش فست شده آن می توان اشاره کرد. این ایالت همچنین به طراحی انواع کوارتز به شکل مهره، کنده کاری و دیگر اقلام تزئینی مبادرت می کند.

منبع مقاله:

سایت gemselect

,

سنگ‌های دابلت

/
دابلت چیست؟این روزها در دنیای پر زرق و برق سنگها نام د…
سیترین
کاشت سنگ های قیمتی در دندان های انسان های اولیه
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *