عضویت در کانال آرگو

سنگ کمیاب ترکیه

کشور ترکیه پلی بین دو فرهنگ مختلف شرق و غرب می باشد. در ترکیه معمولا سنگ قیمتی دیده نمی شود، ولی در ارتباط با دنیای سنگ های قیمتی، زولتانیت یک سنگ قیمتی بسیار زیبا و طبیعی است که اگر شما به رنگ آن نگاه کنید متوجه می شوید که از رنگ شرابی رنگ به رنگ تمشک تغییر می یابد و این تغییر و تداخل رنگ، درخشندگی و زیبایی خاصی به این سنگ بخشیده است.

اوج ویژگی آن، زیبایی، نادر بودن و شرایط مطلوب برای دسترسی آن است!

زولتانیت یک ستاره درخشان در دنیای جواهرات است که تنها در یک نقطه دنیا در کوه هایی به نام Murat Akgun وجود دارد.

جواهری که رنگش تغییر می کند؟!

زولتانیت

رنگ های مختلف این سنگ نشان دهنده منابع متفاوت تشکیل زولتانیت می باشد. زولتانیت در نور شمع به رنگ صورتی-بنفش و در نور آفتاب به رنگ سبز Kiwi دیده می شود. دیگر رنگ های دیده شده رنگ های سبز خاکی، صورتی به رنگ کنیاک، زرد قناری و سفید درخشان، طلایی، قهوه ای و شکلاتی است. گاهی تاثیر این سنگ مانند اثر گذاری، درخشنگی و تلالؤ چشم گربه می باشد و انسان میل به تملک آن دارد!

اولین بار در سال 1977 سعی شد که به شناخت این سنگ پرداخته شود، سپس مقاله ای در مجله جواهر و جواهر شناسی در زمستان 1994 چاپ شد و بعد از آن ترجمه هایی برای شناساندن این سنگ صورت گرفت. اندازه های بیش از 5 قیراط این سنگ بسیار نادر می باشد.

GIA (موسسه جواهر شناسی آمریکا) زولتانیت را در درجه 2 سنگ های درخشنده طبقه بندی کرده است. بدین معنی که این سنگ ناخالصی هایی دارد و زمانی که سنگ مورد آزمون قرار گرفت با چشم غیر مسلح به اندازه 6 اینچ بوده است. سختی سنگ زولتانایت در مقیاس ماوس 7 تا 10 می باشد.

سیترین
یاقوت کبود بهبود سازی نشده
حجرالدم
3 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *