عضویت در کانال آرگو

چگونه مروارید شکل می گیرد – قسمت اول

برخی  بر این باورند که مروارید اشک  خدایان است. دیگران هم بر این باورند که مروارید قطره های شبنم پر از نور مهتابی است که به اقیانوس افتاده و توسط صدف بلعیده می گردد.

مروارید، گوهر طبیعی ایجاد شده توسط یک موجود زنده است. هنگامی که یک صدف رودخانه ای و یا خوراکی میزبان شی بیگانه و خارجی می شود، این موجود به طور سریعی با ماده ای به نام صدف مروارید، احاطه می گردد. مواد تشکیل دهنده این ماده، مشابه موادی است که ساختار خود صدف را شکل می دهد. لایه های روی هم انباشه شده ماده صدف مروارید، به مرور زمان خود مروارید را شکل می دهند.

چگونه مروارید شکل می گیرد

کشت مروارید

بیشتر مروارید های طبیعی و بکر که توسط صدف های خوراکی تولید می شوند، در طی فرآیند شکار بیش از حد، حفاری های نفتی و آلودگی های زیست محیطی از بین رفته اند. امروزه زیباترین مروارید های جهان، مروارید های پرورشی هستند.

مرواریدهای پرورشی اشتراکات مشابهی با مروارید طبیعی دارند. تفاوت آنها در این است که یک متخصص پوسته را  باز کرده، محرکی که سبب ترشح مواد سازنده مروارید است را وارد صدف می کنند.

صدف های خوراکی دریایی، یک مهره دایره ای شکل در درون خود دارند که این مهره به عنوان محرک به کار می رود. (این نوع صدف به طور معمول در آبهای شیرین امریکا وجود دارد.) به این فرآیند هسته دار کردن می گویند. این صدف ها در آب های شیرین توسط حرکت قایق ها معلق شده و در معرض خطر گردباد، انگل، شکارچیان و جلبک قرار می گیرند.

صدف های رودخانه ای آب شیرین یک قطعه کوچک از بافت گوشته را دارد (بافت تولید شده ی مروارید از صدف دیگر) که به عنوان محرک معرفی می شود. این بافت، مروارید جامد را ترک می کند. صدف در دریاچه ها و رودخانه های داخلی کشت می شود.

منبع مقاله:

سایت thepearlmarket

,

سنگ‌های دابلت

/
دابلت چیست؟این روزها در دنیای پر زرق و برق سنگها نام د…
سیترین
کاشت سنگ های قیمتی در دندان های انسان های اولیه
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *