عضویت در کانال آرگو

مروارید های دریای جنوب

مروارید های دریای جنوب

مرواریدهای دریای جنوب، در بین تمامی انواع مروارید ها بزرگتر و با ارزش تر می باشند. این نوع مروارید در صدف ماکسیما (صدف آب های شور) پرورش یافته و بومی آبهای گرم شمال استرالیا، اندونزی، فیلیپین و برمه است.

اگر صدف مروارید های Akoya و تاهیتی را با مروارید دریای جنوب مقایسه نماییم، متوجه می شویم که صدف دریای جنوب تا 30 میلی متر می تواند رشد پیدا کند. دو نوع صدف ماکسیما (P. maxima) به شکل لبه نقره ای و لبه طلایی در طبیعت وجود دارد. صدف های لبه نقره به فراوانی در سواحل شمال غربی استرالیا به چشم می خورد که این نوع صدف مروارید های سفید تا نقره ای را می سازند. صدف های با لبه طلایی نیز غالبا مروارید هایی با رنگ زرد تا طلایی را پرورش می دهند. این رنگ از مروارید آب های جنوب در فیلیپین و اندونزی یافت می شود.

به طور کلی قطر مروارید های آب های جنوب بین 8 تا 20 میلی متر می باشد (به طور میانگین 13 میلی متر). بر خلاف مروارید های Akoya و تاهیتی، مروارید های آب های جنوبی دارای درخشش اطلسی هستند. به دلیل اینکه در دمای گرم آب تولید شده و زمان تشکیل آنها نیز طولانی است، پوسته آنها نازک تر(سختی خیلی کمتر) بوده و درخشش مات و اطلسی دارد.

جالب است بدانید که تمامی مروارید های دریای جنوب، طلایی و یا نقره ای نیستند. در حقیقت آنها نیز طیف وسیعی از رنگ ها مانند کرم، نقره ای، زرد و طلایی را به نمایش می گذارند. به علاوه این رنگ ها نیز ممکن است با صورتی، سبز و آبی نیز همراه باشد. به دلیل اندازه و نوع درخشش این نوع مروارید، مروارید آب های جنوب از بسیاری از مروارید های شفاف و براق جذاب تر و پرطرفدار تر هستند.

تجارت سنگ های قیمتی در ایران
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *