عضویت در کانال آرگو

مروارید Akoya

مروارید Akoya

مروارید های Akoya مروارید های سنتی ای هستند که غالبا مردم به آنها توجه داشته و آرزوی داشتنش را دارند. این مروارید ها غلتان، سفید و با درخشش بسیار بالا هستند. اولین نمونه های کشت مروارید های غلتان در جهان در اوایل قرن بیستم توسط میکی موتو صورت گرفت.

مروارید های Akoya (نام گذاری این مروارید ها به دلیل رشد مروارید در صدفی به همین نام است) در آب های شور پرورش می یابند. نام اصلی این مروارید ها Pinctada fucata martensii می باشد. این نوع مروارید، مخصوص و بومی آب های ژاپن است، اما در چین، آسیای جنوبی و خلیج فارس نیز وجود دارد. بیشتر مروارید های Akoya غلتان و یا شبه غلتان بوده و قطر آنها بین 6 تا 8 میلی متر می باشد. اگرچه اکثر مردم، مروارید Akoya را به صورت رشته های مروارید سفید ارائه می دهند؛ در صورتی که این مروارید دارای رنگ های متنوع طبیعی دیگری نیز است.

رنگ پایه و بدنه این مروارید سفید، کرم و صورتی بوده که غالبا با رنگ گلی و یا عاجی نیز همراه می شود. اصلی ترین وجه تمایز مروارید Akoya با دیگر مروارید ها شفافیت و درخشش بسیار بالای این نوع مروارید است. همین درخشندگی، این مروارید را در جایگاهی متفاوت با سایر مروارید ها قرار می دهد. با کیفیت ترین مروارید Akoya از خود درخشندگی بسیار بالا با خاصیت آینه وار را به نمایش می گذارد. کیفیت پوسته یک مروارید نیز یکی از مهمترین عواملی است که میزان درخشندگی مروارید را بیان می دارد.

به دلیل سردی دمای آب در دریاهای ژاپن، لایه های آراگونیت پلاکت های مروارید های Akoya به طور طبیعی منسجم تر از مرواریدهای Akoya تولید شده در آب های گرم است. به همین دلیل مروارید های Akoya تولید شده در آب های ژاپن درخشش بیشتری را از خود به نمایش می گذارند. البته به جز دمای آب، سلامتی صدف میزبان مروارید و محیط پرورش آن نیز در درخش و براقی مروارید تأثیر دارد.

تجارت سنگ های قیمتی در ایران
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *