عضویت در کانال آرگو

مشهورترین مروارید های جهان

مشهورترین مروارید های جهان

مروارید به عنوان سنگ قیمتی زیبا، از قرن ها پیش در میان جوامع از محبوبیت زیادی برخوردار بوده است. جواهرات ساخته شده از مروارید در مقبره های باستانی متعلق به چندین هزار سال پیش، محفوظ مانده است. در مصر باستان، مروارید در ساخت جواهرات مانند گوشواره، دستبند، گردنبند و ظروف کوچک برای بانوان به کار می رفت. تمامی این جواهرات مروارید از دل صدف هایی استخراج می گردید که از دریای سرخ به دست می آمد. اما بعدها به طرز عجیبی، استفاده از مروارید در مصر باستان اهمیت خود را از دست داد. مقبره توتنخ آمون بدون حضور هیچ نوع سنگ قیمتی ساخته شد. پس از گذشت قرن ها، مجددا زیبایی مروارید بر دیگر سنگ ها غلبه یافت و استفاده از این سنگ قیمتی رواج پیدا کرد. در گذشته این باور میان مردم وجود داشت که مروارید به دختران جوان کمک می کند تا زمان ازدواج عفت و پاکدامنی خود را حفظ کرده و این زنان در آینده تبدیل به حاکمانی زیرک گردند.

مشهورترین مروارید های جهان

مروارید به عنوان سنگ قیمتی بسیار زیبا که از دل موجودی زنده به دست می آید همیشه مورد استقبال اشخاص مهم قرار می گرفت. این سنگ گرانبها در تزئینات مربوط به جواهرات مشهور بسیار به کار می رفت. بزرگترین مروارید شناخته شده جهان، در سال 1934 در فیلیپین با نام مروارید Lao Tzu یافت شد. این مروارید به طور طبیعی به این اندازه بوده، غیر کدر، ذاتا آهکی از یک صدف غول پیکر است. به دلیل اینکه این مروارید درون صدف مروارید تشکیل نشده، مروارید وار (شبیه مرواریداز نظر رنگ و درخشش) نمی باشد. سطح روی این مروارید مانند ظروف، براق است. به جز این مروارید، مروارید دیگری نیز در این صدف عظیم تشکیل شده است، اما مروارید ذکر شده از نمونه دیگر خود بزرگتر می باشد. وزن این مروارید 4/6 کیلوگرم است.

مشهورترین مروارید های جهان

کلاه پادشاهان کلاهی است که با مروارید های زیبا و سنگ های قیمتی تزئین شده است. کلاه مشهور پادشاهان با سنگ های قیمتی دیگر زینت داده شده که یک عدد از بزرگترین مروارید های جهان آن را آراسته تر کرده است.

مشهورترین مروارید های جهان

مروارید های به کار رفته در تاج سلطنتی بریتانیای کبیر نیز در زمره مهشورترین مروارید های جهان هستند. حاکمان همیشه سنگ های قیمتی را ارج می نهادند و بر آن بودند که تنها گوهرهای زینتی را در تاج های خود استفاده نکنند.

مشهورترین مروارید های جهان

از دیگر مروارید های مشهوری که در جواهرات سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفت می توان به آویز قو که میراثی خانوادگی از امپراطوری های  روس بوده، ارتفاع آن 2/19 و پهنای آن  9/5 است، اشاره کرد. این مروارید بزرگ شیری رنگ به شکل بیضی بوده و در مرکز این آویز سلطنتی قرار داشته و بدنه این قو را تشکیل می دهد. بال ها، دم، گردن انحنا دار این قو را نیز طلا، سنگ های قیمتی تراش خورده کوچک و میناکاری تشکیل داده است.

همچنین درباره استفاده اشخاص معروف از مروارید می توان به الیزابت تیلور، بازیگر مشهور هالیوود اشاره نمود که وی نیز یکی از گرانترین گردنبند های مروارید در جهان را در اختیار داشت. این گردنبند شامل 150 عدد مروارید سیاه بود که قطر هر کدام از آنها به 7 میلی متر می رسید.

همانند بیشتر سنگ های قیمتی، مروارید نیز می تواند به صورت مصنوعی تولید شود. زیبایی مروارید ها می تواند با در کنار یکدیگر قرار گرفتن دوچندان شود. مروارید ها نیز مانند دیگر سنگ های قیمتی، پولیش و تراش داده می شوند و اگر بشکنند به صورت شکستگی های صدفی خواهد بود که این شکستگی بدون شکاف و انشعابات است.

منبع مقاله:

سایت viola

سیترین
یاقوت کبود بهبود سازی نشده
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *