عضویت در کانال تلگرام آرگو

مشهورترین یاقوت های کبود – قسمت دوم

موزه تاریخ طبیعی امریکا

ستاره هند: در موزه تاریخ طبیعی امریکا واقع در نیویورک، یک مجموعه منحصر به فرد یاقوت کبود سریلانکا که غالبا ستاره ای نیز هستند، به چشم می خورد. بزرگترین گوهر این مجموعه سنگی موسوم به ستاره هند بوده که وزن آن 563.35 قیراط است. زادگاه این گوهر سریلانکا است و پدیده ستاره را به زیبایی به نمایش می گذارد. البته گفتنی است که رنگ این گوهر زیبا، آبی متمایل به خاکستری که بسیار کم یاب است، می باشد. بر طبق گزارشی که در سال 1990 منتشر گردید:

یاقوت ستاره هند

یاقوت کبود ستاره هند عظیم به وزن 563 قیراط یکی از هدایای مورگان بوده است. نام آن برگرفته از داستانی به این شرح است. زمانیکه این گوهر در قرن شانزدهم از معادن سریلانکا استخراج شد، جزوی از جواهرات سلاطین هندوستان گردید. پس از آن این جواهر در گنجینه شخصی به نام کونز دیده شد. اینکه چگونه ستاره هند به دست کونز رسید، مشخص نیست اما گفته می شود که یکی از پادشاهان که مایل نبود نامش عمومی شود، به دلیل نیاز مبرم به پول این گوهر را به کونز فروخت. کونز این گوهر را در سال 1900 در نیویورک در معرض دید قرار داد و اکنون در موزه تاریخ طبیعی امریکا قرار دارد.

یاقوت ستاره شب

ستاره شب: یکی دیگر از یاقوت های ستاره ای بزرگ در این مجموعه ستاره شب است. ستاره شب، یاقوتی به رنگ ارغوانی سیر و به وزن 116.75 قیراط است.

منبع مقاله:

سایت ruby-sapphire

مقاله بفرستید، جایزه بگیرید.

سیترین
یاقوت کبود بهبود سازی نشده
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *