عضویت در کانال آرگو

ملانیت سیاه و وردیت

در این مقاله دو سنگ قیمتی معروف و ناشناخته را به شما معرفی می کنیم. این دو سنگ ملانیت سیاه و وردیت هستند.

ملانیت سیاه

ملانیت سیاه

ملانیت سیاه یکی از نادرترین سنگ های قیمتی از خانواده گارنت از نوع آندرانیت است. این سنگ قیمتی بیشترین ضریب شکست را در این خانواده دارد. ضریب شکست آن 1.89 تا 1.94 است.

ملانیت یک سنگ تیره با جلایی جذاب و دیدنی است. سنگ سیاه در جهان گوهر شناسی بسیار نادر است و ملانیت یکی از معروف ترین سنگ های سیاه است. به دلیل وجود عنصر تیتان که جایگزین عنصر آهن شده، رنگ این گوهر سیاه است. این سنگ دارای سختی بسیار مناسبی است. از این سنگ قیمتی می توان در انگشتر، دستبند و گوشواره استفاده کرد. معمولا ملانیت را در جواهرسازی جایگزین یاقوت کبود، لعل و اونیکس می کنند.

وردیت

وردیت

دیگر سنگ مورد صحبت وردیت است. وردیت نام تجاری برای این سنگ دگرگون شده در رنگ سبز تیره تا روشن است.

وردیت در شمال رودخانه کپ در افریقای جنوبی جایی که جستجوگران در پی یافت طلا بودند، برای اولین بار کشف شد. بومیان افریقا از این سنگ برای مصارف زینتی برای صدها سال استفاده می کردند. وردیت را به سبب رنگ و سختی 3 آن می شناسند. تنها وجه تمایز بین این گوهر و دیگر سنگ های سبز رنگ مشابه ضریب شکست وردیت است که 1.58 می باشد.

بیشتر رسوبات حاوی وردیت در زیمباوه یافت می شود. وردیت می تواند به رنگ های زرد-سبز، آبی-سبز یا قهوه ای باشد. رنگ سبز وردیت، می تواند روشن یا تیره ظاهر شود و این بستگی به میزان محتوای کروم آن دارد.

این سنگ جلای ابریشمی، مرواریدی و یا گاهی مات دارد. وردیت به صورت کروی و دانه تسبیحی صیغل داده می شود. بهترین راه تمیز کردن این جواهر آسیب پذیر، استفاده از کف صابون و دستمال نرم می باشد.

سیترین
یاقوت کبود بهبود سازی نشده
حجرالدم
7 پاسخ ها
  • admin
   admin گفته ها :

   سلام دوست عزیز ما قیمت دهی نمی کنیم ولی اگه تمایل داشته باشین می تونین سنگتون رو بیارین تا شناسایی بشه

   پاسخ

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *