عضویت در کانال آرگو

مکان کشف اولین مروارید

مکان کشف اولین مروارید

دقیقا مشخص نیست که اولین مروارید کجا کشف و مورد ستایش قرار گرفت. اما یقین می دانیم که در شرق یا مشرق زمین بود که مروارید برای اولین بار با جنبه های مختلف فرهنگ و مذهب آنها مرتبط شد و نه تنها خدایان و پادشاهان، بلکه معابد و کاخ هایی که در آنها اقامت داشتند را نیز می آراست. مروارید متعلقات مرتبط با سلطنت مانند تخت شاهی، تاج، تاج پادشاهی، کلاه پرها (دسته ی پر سفید مرغ ماهیخوار که در قدیم برای زینت کلاه و مو به کار می رفت) و تابلو فرش ها را می آراست و این جدا از مواردی بود که به عنوان جواهر استفاده می شدند؛ مانند گردنبند های چند رشته ای، دستبندها، انگشترها، گوشواره و غیره. مروارید نماد خلوص، حرمت و کمال شد و نماینده ارزش های انسانی بالاتر مانند فضیلت و عشق، عقل، دانش، عدالت و معنویت گردید.

سوابق تاریخی باستانی هیچ اشاره ای به این ندارند که مروارید در جای دیگری بجز از شرق به دست آمده باشد، تا دوران ژولیوس سزار (Julius Caesar ) و زمانی که ارتش رومی ها (Roman) به بریتانیا (Britain) حمله کرد تا کنترل منابع مروارید آب شیرین کشور را- به ویژه در اسکاتلند (Scotland) که مروارید در آن به وفور در دسترس بود – به دست بگیرد. گفته شده است که در آن زمان مرواریدها همراه با طلا، ارز روم را پشتیبانی می کردند؛ به غیر از تقاضای اعضای طبقه اشراف که آنها را در زیور آلات خود استفاده می کردند. استفاده باستانی مروارید در شرق همراه با این واقعیت است که کهن ترین منابع مروارید جهان، خلیج فارس (Persian Gulf )، دریای سرخ (Red Sea) و خلیج منار (Gulf of Mannar )، همه در شرق واقع شده بودند که تایید می کند که شرق منطقه ای بود که مروارید برای اولین بار در آن کشف و ستایش شد.

بنابراین، شواهدی وجود دارد که ثابت می کند که مروارید اول در شرق کشف شد، این شواهد را می توان به این صورت خلاصه کرد:

  • شواهد تاریخ یوباستان شناسی ازاستفاده باستانی مرواریددرشرق، که با فرهنگ و مذهب آنها پیوند خورده است.
  • این واقعیت که مورخان باستان تنها شرق را به عنوان منبع مروارید ذکر کرده اند.
  • این حقیقت که بیشتر منابع قدیمی مرواریددر جهان، از قبیل خلیج فارس (Persian Gulf)،دریای سرخ (Red Sea) وخلیج منار (Gulf of Mannar)، همه در شرق واقع شده اند.
  • این واقعیت که اینها همان مناطقی بودند که برخی از اولین تمدن های بشری در آنها آغاز شده بود؛مانندبین النهرین (Mesopotamia)، مهد تمدن بشر و تمدن مصر باستان.
  • برخی از اولین شواهد باستان شناسی از استفاده مروارید در این منطقه کشف شده اند، از جمله شواهدی ازدفن مردم با یک مروارید سوراخ شده در دست راستشان که از منطقه خلیج فارس از زیر خاک درآورده شدند و تصور می شودبیش از 6 هزار سال(4 هزارسال قبل از میلاد مسیح) قدمت دارند.
  • قدیمی ترین ارجاع به مرواریدها از چین می آید و البته از شرق، دریکی از قدیمی ترین کتاب هایی که از چین نشات گرفته است.

منبع مقاله:

سایت .internetstones

سیترین
یاقوت کبود بهبود سازی نشده
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *