همکاری پرسود روسیه و هند در صنعت طلا و جواهر

همکاری پرسود روسیه و هند در صنعت طلا و جواهر

طبق اعلامیه شورای توسعه صادرات جواهرات و اشیای قیمتی هند(GJEPC)، این کشور و روسیه به تازگی قراردادی به منظور همکاری بیشتر در زمینه تجارت الماس امضا کردند. این قرارداد شامل اشتراک گذاری اطلاعات آماری چون وضعیت بازار الماس دو کشور و طرح های تحقیقاتی بازار الماس هند نیز می شود. در سال 2013 الروسا بیش از 36.9 میلیون قیراط الماس خام استخراج و هند با پرداخت 16.34 میلیارد دلار بیش از 36 میلیون قیراط الماس خام وارد کرده و بیش از 20 میلیون دلار الماس جلا داده شده به جهان عرضه نموده است.

مدیر عامل GJEPC در این رابطه گفت: “هند قرارداد بلند مدتی با Alrosa در رابطه با تراش و پولیش الماس بسته و این تنها شروع رابطه ای قوی بین روسیه و هند است.”

 رئیس الروسا نیز بیان داشت: “هند یکی از شرکای بزرگ ما در بازار الماس است. اغلب الماس های خام به شرکت های هندی فروخته می شوند و این میزان در 5 سال گذشته  افزایش چشمگیری داشته است. این معاملات در سال 2013 ارزشی برابر 700 میلیون دلار داشته است. این همکاری بین الروسا و GJEPC سبب بهبود و گسترش بازار الماس هند می شود.”

الروسا حدود 25 درصد از استخراج جهانی الماس را در اختیار دارد و هند نزدیک 60 درصد از خروجی الماس های پولیش شده را تامین می نماید و تخمین زده می شود که حدود 14 الی 15 درصد الماس های تراش خورده بر روی جواهرات، توسط هنرمندان هندی تراش و پولیش داده شده اند. هند در حال حاضر الماس های خام را از واسطه ها خریداری می کند و این موضوع سبب افزایش قیمت و پیچیدگی تامین مواد خام می شود. به همین دلیل شورای تجارت الماس هند این قرارداد را به دلیل امکان ایجاد واردات مستقیم برای دو طرف پرسود می داند.

منبع خبر:

سایت jewellerynewsasia

,

سنگ‌های دابلت

/
دابلت چیست؟این روزها در دنیای پر زرق و برق سنگها نام د…
سیترین
کاشت سنگ های قیمتی در دندان های انسان های اولیه
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *