عضویت در کانال آرگو

چگونگی کشت مروارید در امارات

چگونگی کشت مروارید در امارات

سال ها پیش، حتی قبل از آنکه نفت در امارات متحده عربی استخراج شود، ساکنان این منطقه از طریق صید مروارید از خلیج فارس و عمان، به امرار معاش می پرداختند. در ابتدا ساکنان شبه جزیره عربی در اعماق دریاها برای صید مروارید شیرجه می زدند. آنها چندین متر در عمق دریا پایین رفته و صدف ها را درون سبدی از جنس نخل جمع آوری می کردند. این کار بسیار خطرناک و سخت بود.

 آنها برای محافظت از خود در برابر عروس دریایی، لباسی از جنس پارچه کتانی به تن و دستکش به دست کرده و به بینی خود گیره می زدند. چشم و گوش ها محافظی نداشت، بنابراین غالب صیادان حرفه ای مروارید در آن زمان، بینایی و شنوایی خود را به دلیل تغییر ناگهانی فشار هوا و یا مواجه با آب بسیار شور دریا، از دست می دادند. اما این سختی و خطرناکی کار، برای آنها بسیار می ارزید چراکه همیشه مروارید در بازار های جهانی بسیار گران قیمت بود.

چگونگی کشت مروارید در امارات

این روش صید مروارید قبل از آغاز قرن نوزدهم و بیستم بود. زیرا در قرن 19 ژاپنی ها شیوه جدید صید مروارید را اختراع و ثبت کردند. از گذشته تا به امروز مروارید های صید شده از آب های شور، ارزش بسیار بیشتری نسبت به مروارید های آب های شیرین دارند، زیرا صید و کشت این نوع مروارید بسیار پیچیده تر از آب های شیرین می باشد. امروزه مروارید های آب های شور در بازار های جهانی، درصد کمتری را به خود اختصاص داده و 95 درصد مروارید های موجود در بازار را مروارید های آب های شیرین تشکیل می دهند.

البته پس از آنکه قیمت تجهیزات کشت انبوه مروارید کاهش یافت، و در دسترس همگان قرار گرفت، قیمت یک مروارید کوچک در بازار جهانی از چند دلار تا هزاران دلار متغیر گشت. قیمت مروارید تنها به رنگ، اندازه، سطح نرم و درخشندگی آن بستگی ندارد، بلکه آنچه یک مروارید را قیمتی می نماید، وجود تلفیقی عادلانه از تمامی موارد ذکر شده است.

جالب است بدانید که قدیمی ترین و بزرگترین مرواریدی که تا کنون کشف شده لا پرگرینا نام دارد. این مروارید در قرن شانزدهم در سواحل پاناما کشف و سپس به ملکه اسپانیا هدیه داده شد. این مروارید در سال 1969 به وسیله ریچارد برتون خریداری و به الیزابت تیلور اهدا گردید.

تجارت سنگ های قیمتی در ایران
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *