عضویت در کانال آرگو

گردنبند ها و انگشتر های کمیاب بسیار تحسین برانگیز هستند

گردنبند ها و انگشتر های کمیاب بسیار تحسین برانگیز هستند

الماس ها جزو جواهرات مورد علاقه دختران است. اما به طور قطع جواهرات الماس نشان مانند انگشتر، دستبند و گوشواره می توانند منبع سرمایه گذاری خوبی باشند.

مجموعه شرکت تیفانی صد و هشتادمین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفته بود و این اتفاق در زمانی رخ داد که سوتبی در لندن میزبان حراجی بود که در این حراجی 2.57 میلیون پوند جواهرات به فروش رفت.

رائول کاداکیا رئیس قسمت بین الملل کریستی در نیویورک اعتقاد دارد که فروش جواهرات در 3 سال گذشته بسیار با اهمیت شده است. االبته این فروش در الماس های رنگی مانند رنگهای آبی و صورتی کمتر از الماس سفید اتفاق افتاده است.

در سال گذشته سوتبی در یک حراجی در ژنو یک الماس آبی 14.6 قیراطی با درجه رنگی vivid را به مبلغ 57.5 میلیون دلار به حراج گذاشت. به عبارتی هر قیراط کمتر از 4 میلیون دلار. درحالیکه 20 سال قبل این حراجی یک الماس آبی درجه رنگی vivid را در حراجی ژنو هر قیراط را به قیمت 500 هزار دلار فروخت.

اما گردنبد، انگشتر، دستبند یا قطعات جواهری دیگری که توسط طراحان معروف جهان همانند بولگاری، بوچرون، کارتیه، تیفانی و ون کلیف و آرپلس ساخته شده و امضای آنها را به همراه دارد هنوز نیز مورد توجه و بسیار تحسین برانگیز هستند.

جواهرات به طور حتم ارزشی ذاتی دارند. آنها از سنگ های قیمتی مانند الماس، زمرد، یاقوت سرخ و یاقوت کبود ساخته شده اند که با فلزات با ارزشی از جمله پلاتین، طلا یا نقره ترکیب یافته اند که به نوبه خود ارزشمند محسوب می شوند. بسیاری از قطعات جواهری ارزش معنوی دارند به عنوان مثال ارثیه خانوادگی هستند و یا اینکه در مراسمی خاص به فرد هدیه داده شده اند.

اما بسیاری از جواهرات که می توان بر روی آنها سرمایه گذاری کرد به نوعی دست ساز و کمیاب بوده که آنها را بسیار منحصر به فرد می کند. به گونه ای که احتمال ساختن هر ساله آنها از بین می رود. فارغ از ارزشی که سنگ قیمتی و یا فلز ارزشمند به کار رفته در آنها دارد. این جواهرات ساخت کارخانه های جواهر سازی نیست که در بازارهای فروش جواهر بتوان آنها را یافت. در واقع مردم این قطعات را خریداری می کنند چون استفاده از اینگونه جواهرات به شدت در طول زمان افزایش یافته اند.

منبع مقاله:

سایت نیویورک تایمز

,

سنگ‌های دابلت

/
دابلت چیست؟این روزها در دنیای پر زرق و برق سنگها نام د…
سیترین
کاشت سنگ های قیمتی در دندان های انسان های اولیه
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *