عضویت در کانال تلگرام آرگو

یاقوت های کبود معدن صخره های یونان مونتانا

یاقوت های کبود معدن صخره های یونان مونتانا

تمامی رسوبات یاقوت کبود در مونتانا معدنی به نام صخره های یونانی واقع در کوه هایی موسوم به کوه های جواهر به میزان زیادی یافت می شود. در بین سال های 1890 تا 1930 بیش از 65 نن یاقوت کبود تراش نخورده از این منطقه استخراج و به ساعت سازان سوئیسی عرضه می شد تا اینکه در اواخر دهه 1930 بشر به دانش ساخت یاقوت کبود مصنوعی دست یافت.

برای اولین بار پس از گذشت 120 سال، میزان قابل توجهی از یاقوت کبود در این منطقه به صورت معدن شخصی در آمد. یاقوت کبود در اصل از منطقه ای موسوم به صخره یونان در طی اکتشافات طلا در اواخر دهه 1800 کشف شد. همانند دیگر رسوبات یاقوت کبود یافت شده در مونتانا، معادن طلا نقش اصلی تری را در آن زمان ایفا می کرد.

پس از اکتشاف و اسخراج یاقوت کبود از این مناطق، این گوهر زیبا بسیار مورد توجه صنعت ساعت سازی قرار گرفت. یاقوت های کبودی که از این معادن محلی استخراج می شد به سرعت جای خود را در بین جواهرسازان اهل فیلیپسبورگ (نام اصلی ترین شهر جزیره سنت مارتین) باز کرد.

یاقوت های کبود معدن صخره های یونان مونتانا

در سال 2011 صاحب فعلی این معدن قسمت شمالی کوه های گوهر را خریداری کردند و در سال 2014 نیز قسمت جنوبی آن را گرفتند. امروزه این شرکت در حدود 3 هزار جریب از این معادن تاریخی را در اختیار دارد.

رسوبات یاقوت کبود در منطقه موسوم به کوه های جواهر، رسوبات ثانویه این معادن هستند. میزان زیادی از یاقوت های کبود در بستر رودخانه شناسایی شد، که از سیل به دست آمده بود.

پس از اینکه معدن صخره های یونان بهره برداری خود را به پایان برساند، صاحبان این معدن در آن مکان بذر گیاه و درخت می کارند تا آنجا را مجددا به فضایی سبز تبدیل کنند.

یاقوت های کبودی که از این معدن استخراج می گردند اندازه هایی ما بین 2 میلی متر تا 2.5 سانتی متر هستند. بزرگترین گوهری که از این معدن استخراج گردیده وزنی معادل 30 قیراط دارد. یاقوت های کبود تراش نخورده معدن صخره های یونان بسیار گرد و غلتان هستند. تقربیا 13 تا 15 درصد یاقوت های استخراج شده از این معدن رنگ طبیعی خود را داشته و حدود 8 تا 12 درصد نیز دارای رنگی فانتزی هستند.

منبع مقاله:

سایت گوهر شناسی امریکا (GIA)

مقاله بفرستید، جایزه بگیرید.

سیترین
یاقوت کبود بهبود سازی نشده
حجرالدم
0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *